Družina

Vážení a milí rodiče, 

dovolte, abychom Vás a Vaše děti, jménem školy, potažmo Školní družiny, přivítali v novém školním roce 2021/22.

ROK V POHÁDKOVÉ ZEMI

Celoroční hra

 

V letošním školním roce 2021/2022 máme ve školní družině 2 oddělení, které se v září seznámí s celodružinovou hrou Rok v pohádkové zemi. Ta nás bude provázet celým školním rokem.

 

Na východní straně zeměkoule, hned vedle Království věčného slunce, se nachází jedna velmi krásná země, která se skládá hned z několika malých království. A v těchto královstvích žijí lidé – veselí i smutní, pracovití i leniví, hodní, ale také pár méně hodných. Prostě takové normální královstvíčko. Jednu zvláštnost tato země má. Lidé si tu rádi vyprávějí pohádky.

V zemi zla, která se rozkládá na půlnoční straně, hned vedle Království věčné tmy, žije čaroděj jménem Mydlifous. Tento čaroděj je strašně zlý. A najednou uslyšel, jak někdo vypráví dětem pohádku. A pohádky Mydlifous přímo nesnáší.  Když slyší pohádku, okamžitě dostane kopřivku. To ho tak rozzlobilo, že se rozhodl, že provždy celou Zemi pohádek zakleje.

Lidé najednou neuměli dětem vyprávět pohádky, protože pohádky se úplně ztratily ze světa. My jsme se rozhodli zachránit Zemi pohádek! Je to výzva pro děti odvážné, chytré a šikovné, které se nezaleknou Mydlifouse a získají kouzlo, kterým prolomí kletbu uvalenou na Zemi pohádek.

Postupně navštívíme deset malých království, která podrobně prozkoumáme a mnohé se v nich naučíme. V ZÁŘÍ si budeme povídat o kočkách, v ŘÍJNU pomůžeme plnit Popelce úkoly, v LISTOPADU nás navštíví Dlouhý, Široký a Bystrozraký, v PROSINCI přiletí strašný drak, v LEDNU se naučíme řeči zvířat, v ÚNORU nám házení lasem ukáže Ferda Mravenec, v BŘEZNU si ušijeme nové šaty, v DUBNU nám dá pár hádanek chytrá Horákyně, v KVĚTNU poznáme silného Kadubce a konečně v ČERVNU nám o životě kolem rybníka poví Hastrman.

A nakonec zazvoní zvonec a hurá na prázdniny

 

Aktivit je připraveno mnoho, budeme Vás o nich informovat prostřednictvím Bakaláře nebo webových stránek školy. https://www.zssuchdolkh.cz/druzina/

Nově jsme pro Vás připravili facebookovou skupinu se jménem: Školní Družina Suchdol u Kutné Hory.

https://www.facebook.com/groups/996650624121918

Budeme velice rádi, když se do skupiny přidáte. Pokud byste potřebovali pomoci, neváhejte se na Nás obrátit.

Mobilní telefonní číslo      602 628 035

Odkaz na stránky školy   https://www.zssuchdolkh.cz/

Facebooková skupina   https://www.facebook.com/groups/996650624121918

 

Za Školní Družinu

 

Bc. Dana Malá

Jana Jarošová