Zlatý list

27.dubna 2024  |   Mgr. Květoslava Štikovcová  |

Naše škola se zúčastnila regionálního kola soutěže Zlatý list, tradičně pořádanou v zásmucké Bažantnici. Tato soutěž je pro žáky, kteří mají zájem o přírodu. Soutěží šestičlenná družstva. Účelem soutěže je ověřit a porovnat znalosti jednotlivých kolektivů z různých přírodovědných oborů (ekologie, ochrana přírody, životní prostředí, geologie, zoologie, botanika..) Součástí hodnocení každého družstva je i práce pro přírodu. Zde je velký důraz kladen na průběžnou celoroční činnost jednotlivých kolektivů.
Tato přírodovědná soutěž si klade za cíl inspirovat děti k dalším druhům činností v přírodě a pro přírodu.
V letošním již 52. ročníku naši žáci v jednotlivých kategorií předvedli vynikající znalosti, za což jim patří velká gratulace.

Kategorie žáků 1.-3. třída – 3. místo -  Barbora Březinová 2.tř., Aneta Kmochová 2.tř., Veronika Tashová 2.tř., Šimon Pražák 3.tř., Eliška Pospíšilová 3.tř., Lukáš Semerád 3.tř.

Kategorie žáků 4.-6. třída - 2. místo- Eliška Filipová 5.tř., Zdeněk Knespl 5.tř., Tomáš Křeček 5.tř., Ondřej Matoušů 5.tř., Nora Mikulková 6.tř., Amálie Ostrihoňová 6.tř.

Kategorie žáků 4.-6. třída – 4. místo – Martin Adámek 4.tř., Oliver Čech 4.tř., Matěj Mysliveček 4.tř., Antonín Pospíšil 4.tř., Nela Šebelková 4.tř.,

Kategorie žáků 7-9. třída – 2. místo – Adéla Bartošová 8.tř., Adam Novotný 8.tř., Jakub Novotný 8tř., Jakub Melcer 8.tř., Nela Šmídlová 8.tř., Lucie Radoměřská 8ř.

Fotografie k článku

Dnes je 9. května 2024