Září v družině

Září v pohádkové zemi

Tématem měsíce září byla pohádka Kocour v botách. Tu jsme si přečetli a pak malovali kočky, modelovali je z modelíny a vymýšleli kočičí jména. O kočkách jsme si promítli dokumentární film. Také jsme si hodně povídali o lvu a myších.

Prováděli jsme různé kočičárny. Když je kočka tak obratná a šikovná, zkusili jsme také něco málo z kočičích dovedností. Hráli hry s klubíčkem, na kočku a myš a také hru, myši z díry ven.

V pohádkovém příběhu se sice nevypráví o tom, zda by kocour dokázal poskytnout svému pánovi první pomoc, když by se skutečně topil. V opravdovém životě je však potřeba znát základy první pomoci, a tak jsme se je naučili a seznámili se s důležitými telefonními čísly. V pohádce jsme se seznámili se dvěma zámky, s královským a obra. My jsme si takový zámek namalovali a také postavili ze stavebnice.

Navštívili jsme Bijásek, kde jsme společně zhlédli dva filmy, a to Kocoura v botách a Lví král. Také jsme společně navštívili zemi kouzel a kouzelných slovíček. Celý měsíc jsme sbírali hvězdičky, které měníme za obrázky do kouzelného pasu a sladkou odměnu.

Více o životě v naší družině se můžete dozvědět na Facebooku https://www.facebook.com/groups/996650624121918