Bramboriáda v mateřské škole

V úterý 5. října měly děti v mateřské škole první projektový den, pod názvem „Bramboriáda“. Vše začínalo krásnou pohybovou říkankou O bramboře. Děti pracovaly ve skupinkách, tiskly, malovaly, lepily, soutěžily. Zkusily si i práci na poli, vozily brambory v autě a s traktorem, počítaly brambory do pytle, třídily brambory podle velikosti, ale také si vyrobily bramborového ježka nebo skákaly v pytli. Na chvíli se  proměnily v kuchaře, loupaly brambory, ale i také škrábaly brambory a nechyběla ani ochutnávka. Venku jsme si také vyrobily bramborovou stonožku, která nám zdobí vchod do školky. Skřítek Podzimníček nezapomněl děti odměnit a připravit pro ně překvapení. Děti si bramboriádu moc užily.

                                                        Dana Kratochvílová

« 1 z 2 »