Soutěž ve finanční gramotnosti – jsme „bramboroví“

V úterý 20. dubna proběhlo celostátní finále Soutěže ve finanční gramotnosti. Letos nás reprezentovala trojice žáků z pátého ročníku – Monika Ladrová, Jakub Novotný a Ema Černá.

Žáci soutěžili on-line z počítačové učebny naší školy. Po slavnostním přivítání shlédli krátkou divadelní scénku, k níž v následující soutěžní části vyplňovali záludné otázky. A všechno se točilo kolem toho, co jim může být a je blízké – dětského konta, jež v současnosti nabízí velké množství bank a bankovních společností, a správného hospodaření s kapesným. Prokázali nejen že ví, kdo a kdy může dětské konto založit, jak se ochránit před nenechavci či odlišnosti mezi debetní a kreditní kartou, ale také, že dovedou bystře počítat.

Během doby, kdy probíhalo vyhodnocení soutěže, děti měly možnost debatovat s ministryní financí paní Alenou Schillerovou a zástupcem ČNB. Nutno dodat, že všichni soutěžící byli velmi odvážní a šli hostům takříkajíc „na tělo“. Rovněž i oba hosté dětem velmi srozumitelně a trpělivě odpovídali.

A pak už přišlo vyhlášení. A jako první zaznělo 4. místo a jméno ZŠ Suchdol. Měli jsme (a máme) z úspěchu ohromnou radost. A kromě diplomu a pochvaly ředitelky školy se soutěžící mohou těšit na poukázky k nákupu elektroniky, knih a další drobné dárky.

Všem účastníkům veliké díky