Astronomická olympiáda

V krátké době rotační výuky před Vánoci 2020 se někteří žáci zapojili do on-line Astronomické olympiády. Vyplnili vědomostní test, „poznávačku“  kosmonautického vybavení, modulů a raket či souhvězdí a také spočítali jednoduché fyzikálně astronomické příklady.

Ke konci ledna jsme se dozvěděli vyhodnocení naší snahy. Do krajského kola postoupili v kategorii starších žáků Marianna Pšaidlová (8. třída), Kateřina Matoušů, Viktorie Frydrychová, Dominika Nešvarová a Kateřina Velová (všechny 9. třída). Z kategorie mladších žáků pak Eliška Vavřinová a Marie Snížková (7. třída), Emílie Šindelářová, Adam Melcer a Tobiáš Dachovský (6. třída). Gratulujeme.

Krajské kolo se uskuteční – podle aktuální epidemiologické situace – nejpozději do 20. března. Tak nám držte palce.