Projekt “minisčítání”

Letos se naše škola zapojila do již pátého ročníku velmi úspěšné zábavně-vzdělávací akce Minisčítání. Projekt Minisčítání vznikl jako doprovodná aktivita Českého statistického úřadu v rámci informační kampaně ke Sčítání lidu v roce 2011. Byl oceněn porotou  EDUina2015.

V letošním roce se nese hlavně v duchu přípravy na nadcházející Sčítání lidu 2021. Snaží se o popularizaci statistiky a vysvětlení jejího významu pro naši budoucnost. Samozřejmostí je naprostá anonymita a bezpečnost dat stejně jako při opravdovém sčítání.

V rámci akce si děti od 4. třídy výš vyzkouší, jak se statistický dotazník vyplňuje, uvidí výstupy v podobě grafů a interaktivních map a ti starší zde budou aplikovat jednoduché statistické výpočty.  Pro vstup do dotazníku použijte odkaz vložený v Teamsu třídy (každá třída má vlastní odkaz). Dotazník, prosím, vyplňte během listopadu.