Hledáme “Mladého chemika”

V prvních dnech měsíce října, ještě než nás coronavirus vyhnal ze školních lavic do bezpečí našich domovů, žáci devátého ročníku stihli napsat školní kolo soutěže Mladý chemik.

Otázky byly více než pestré ze všech možných dovedností, které měli žáci načerpat v osmém ročníku. Ukázalo se však, že i přes veškeré snahy více než 3 měsíční uzávěra škol v druhém pololetí loňského školního roku stopy zanechala. Nejlépe dětem šly testové otázky a doplňovačky. Naopak nejslabší byly ve tvoření vzorců a rovnic – tam je třeba zabrat, zejména pokud se chystají na všeobecné obory (gymnázia, lycea), chemické školy (průmyslovku), zdravotnické obory (zdravotní škola, veterinární škola), zemědělské obory či některé služby (kadeřnice, kosmetička). Prostě ať chceme nebo ne, chemie je v naši životech všudypřítomná.

Nejlépe se umístily a v oblastním kole nás budou reprezentovat: Kateřina Velová, Nikola Vršecká a Štěpánka Tenglerová. Náhradníci Jakub Bartoš a Vojtěch Dvořák. Gratulujeme.