Záložka do knihy spojuje školy

26.10.2015 07:56

Žáci školní družiny se v letošním školním roce opět zapojili do projektu „Záložka do knihy spojuje školy“, který podporuje partnerství mezi školami v Čechách a na Slovensku. Cílem tohoto projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Děti v průběhu měsíce října vytvářely záložky do knihy, na kterých se pokusily ztvárnit téma letošního ročníku – Moudrost ukrytá v knihách. Následně si záložky vyměnily s partnerskou školou na Slovensku, kterou se letos stala ZŠ Vysoká nad Úhom. Výměnu záložek je dále možné využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo poznání života dětí na Slovensku. Děti ze své práce měly velkou radost a nutno říci, že výsledek se skutečně vydařil. Mnozí se ani se svou záložkou nechtěli rozloučit, ale těšil je fakt, že jejich výtvor absolvuje poštou opravdu velkou vzdálenost, aby některému ze slovenských dětí udělal radost.