Výlet 9. třídy

20.06.2016 12:00

Žáci 9. třídy absolvovali ve dnech 15. – 17. 6. svůj poslední společný výlet. Tentokrát jsme vyrazili k řece Sázavě do kempu Soběšín. Ačkoliv první den počasí příliš nepřálo a již po prvních pár metrech pěší túry byli všichni pořádně promoklí, udrželi jsme úsměv na rtech a dorazili do pivovaru v Kácově, kde nás čekala zajímavá exkurze po stopách výroby piva. Po návratu do kempu došlo také na sportování – v hojném počtu se deváťáci nadšeně vrhli na rugby. Druhý den už nás doprovázelo sluníčko a cesta vlakem okolo Sázavy až do Benešova příjemně utekla. Odtud jsme se vypravili na nedaleký zámek Konopiště, kde jsme se v rámci prohlídky seznámili nejen s jeho historií, ale také s osudem jeho nejvýznamnějšího majitele – Františka Ferdinanda d ´Este. Někteří byli jeho životem tak zaujati, že neváhali a využili další z prohlídek a to prohlídku soukromých pokojů Františka Ferdinanda a jeho rodiny. K vidění tak byla řada předmětů jeho denní potřeby, ale také mnoho rodinných fotografií či loveckých trofejí. Za zmínku určitě stojí také posmrtné masky manželského páru zastřeleného v Sarajevu, osudná kulka či korzet a šaty, které na sobě Žofie měla v den své smrti. Poutavé vyprávění pana průvodce ještě umocnilo zajímavý zážitek. Večer jsme si v kempu opekli buřty a poseděli u ohně. Poslední den našeho výletu jsme si na zpáteční cestě udělali malou zastávku ve Zruči nad Sázavou, kde jsme si prošli zámecký park a někteří navštívili vodácké muzeum. Pak už nás čekala pohodová cesta domů.