Východní Afrika - kolébka lidstva

08.04.2015 06:43

V úterý 7. dubna 2015 měli žáci 5. - 9. třídy možnost zhlédnout v kutnohorském divadle další díl z unikátního vzdělávacího projektu  Planeta Země 3000. Planeta Země 3000 je populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně - historicko - zeměpisným přesahem. Projekty jsou vždy vhodným doplňkem učiva.
Pro letošní rok se expediční tým  zaměřil na oblast východní Afriky. Výukový pořad s názvem " Východní Afrika - kolébka lidstva " nás poutavě nejprve zavedl do hlavního města Etiopie Addis Abeby. Se zakladatelem projektu, fotografem a dobrodruhem Adamem Lelkem jsme navštívili unikátní lávové jezero, poznali jsme tradice a zvyky kmene Mursi, seznámili se z životem zdejších domorodců a také s tím, jak vypadá život v největším keňském slumu Kibeře. Na rozlehlých savanách jsme sledovali rozmanitý život slonů, lvů, zeber a mnoha dalších zástupců africké savany. Program nám také přiblížil i problémy, se kterými se potýkají lidé ve Východní Africe. 

Během 75 minut jsme mohli vidět Východní Afriku jaká doopravdy je - drsnou, energickou, nespoutanou, ale především tajuplně krásnou.