Veletrh cestovního ruch na GJO

09.11.2018 14:28

Deváťáci dnes opět navštívili Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře, aby se zůčastnili dalšího ročníku Veletrhu cestovního ruchu, letos věnovaného ztraceným civilizacím. Každá z gymnaziálních tříd si vylosovala jednu destinaci a měla za úkol představit ji návštěvníkům co nejvěrněji. Na cestě časem jsme navštívili Mezopotámi, Egypt, Řecko, Řím, mohli jsme se proběhnout po mongolských stepích a objevit své vnitřní zvíře, seznámit se s našimi slovanskými  předky, nahlédnout pod pokličku ruským a osmanským hospodyňkám. Kdo měl pro strach uděláno, mohl své síly změřit s bojovnými Vikingy a nebo franckými rytíři, kdo toužil po vědění, mohl spolu s Araby studovat lékařství, astronomii nebo matematiku. Svá tajemství odhalily i říše dalekého východu, tedy Japonsko a Čína. Na naše čichové, chuťové i sluchové buňky útočilo nepřeberné množství vjemů, ale na cestě časem a prostorem se nám moc líbilo.

Vyhledávání