Vánoce na zámku

12.12.2014 08:39

 Vánoce na zámku

11.12. navštívila školní družina vánoční zámek v Radimi

Renesanční zámek Radim s nádhernou zahradou a překrásným originálním stropem se otevřel veřejnosti až v roce 2008. Zámek nebyl nikdy přebudován v jiném slohu, ani nevyhořel, takže se zde dochovaly původní malované trámové stropy datující se do roku 1607–1610. "Duchy ani strašidla na zámku nemáme, zato tu máme pohádkový okruh pro děti,“ říká zámecká paní Vladimíra Dotlačilová. 

Zámek Radim postavený v roce 1610 je ve své zachovalé podobě jednou z nejnázornějších ukázek renesančního venkovského sídla střední šlechty. Postavit si jej nechal Karel Záruba z Hustířan.

Před prohlídkou zámku nás navodila krásná pohádka s písničkami, s koledami o vzniku vánočních tradic a zvyků. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy. Zámkem nás prováděla zámecká paní, která dětem přiblížila krásným vyprávěním  vznik oslav Vánoc a jejich tradic. Děti v podzemí zámku vyráběly svícínek z jablíček a poslaly Jéžíškovi svá přání.

Vám všem, kteří navštěvujete naše stránky, přejeme krásné Vánoce a šťastný Nový rok.