Školní družina na vánočním výletě

20.12.2015 13:28

Ve čtvrtek 17. 12. vyrazili žáci školní družiny krátce po vyučování na předvánoční výlet do skanzenu v Přerově nad Labem. Zde pro ně byly přichystané nejen dílničky, kde si mohli všichni pomalovat a ozdobit darovaného keramického kapříka, ale také zajímavé povídání paní průvodkyně. Procházka celým areálem nabízela vskutku zajímavou podívanou. V několika vánočně vyzdobených chalupách děti zhlédly tradiční vybavení domácností 19. století v adventním čase. Děti tak měly možnost seznámit se s životem našich předků, s vánočními tradicemi, zvyky či pokrmy, které byly v tomto období pro venkov charakteristické. Nechyběly zde ani takové bytosti jako Mikuláš s čertovským a andělským doprovodem, sv. Barbora či sv. Lucie. Kromě této prohlídky měli žáci také možnost prohlédnout si výstavu několika betlémů vyrobených z různých materiálů. Nechybělo ani nakupování drobných dárečků pro své blízké. Adventní čas našich předků má pro nás v současnosti bezesporu velké kouzlo, trávení volného času pospolu, sdílení a skromnost je to, co nám v dnešní době velmi chybí.