Sedmička v Kutné Hoře

04.11.2014 13:13

Ve čtvrtek 30. října se žáci sedmé třídy zúčastnili historické procházky po Kutné Hoře. Absolventka naší školy, nyní studující na Pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci Petra Urbanová, si pro děti připravila zajímavé povídání, obrázky a úkoly. Procházka měla deset zastavení, obešli jsme nejdůležitější kutnohorské památky, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o stavebních slozích, životě ve středověkém městě, zkoušeli jsme číst historické nápisy na sochách před Jezuitskou kolejí a identifikovat je podle atributů. Vycházka měla i dramatické chvilky, kdy dobrovolníci ztvárňovali tragický osud Roziny Ruthardové. Nakonec se někteří pokusili zapsat do dějin vytvořením zbrusu nového geometrického názvosloví. (Kamenná kašna  má podle jednoho návrhu tvar osmičtverce, podle jiného dvanáctikola. Až budete mít cestu kolem, podívejte se sami, jak to vlastně je). :)