Sběr léčivých bylin

06.09.2018 19:16

I v letošním školním roce pokračujeme ve spolupráci s výkupnami léčivých bylinek. Opět budeme shromažďovat a pravidelně odesílat sušené léčivé bylinky a podporovat tak smysluplné využití volného času, účelné využití darů přírody, výrobu přírodních léčiv, čajů, kosmetiky. Budeme rádi, když se zapojí co nejvíce dětí. 

Za loňský školní rok jsme odeslali přibližně 13 kg bylinek a kůry, zatím na účet sdružení rodičů připsali něco okolo 300,- kč a během září by nám měl být vyplacen červnový svoz, který byl avizován částkou o něco převyšující 1000,- Kč. Také tato částka bude posléze převedena na účet sdružení rodičů.

Během měsíce září a první poloviny října budeme sbírat následující bylinky:
list: maliník, kopřiva
kořen: pampeliška
květ: sedmikráska, měsíček (i s kalichem), hluchavka, divizna
plod: bez černý, šípek
kůra: pomeranč, citron

Bylinky, prosím, noste dobře usušené nejlépe v papírovém obalu s popisem (druh, jméno, váha). Odevzdáváme  nejpozději do podzimních prázdnin (26. října 2018)

Budu se těšit, že se zapojí hodně žáků. Uvítáme i spolupráci dětí MŠ, rodičů, babiček i všech přátel přírody a školy.

Vyhledávání