Projektový den v 9. třídě

01.11.2015 17:54

Žáci 9. třídy se v rámci projektového dne na téma Zdravý životní styl vydali na exkurzi do Wellness a Fitness centra Octárna v Kutné Hoře. Zde měli možnost si nejen prohlédnout areál wellness a dozvědět se zajímavosti o Kneippových lázních či saunování, ale také jim byl poskytnut odborný výklad pana trenéra. Ten děti seznámil se zásadami zdravého životního stylu, ale také s pravidly správného cvičení odpovídajícího jejich věku. Vysvětlil, jak by žáci měli správně cvičit a posilovat své tělo, aby si neublížili a cvičení tak bylo efektivní a prospěšné jejich zdraví. Po výkladu následoval přesun do fitness centra, kde pan trenér žákům představil každý cvičební stroj zvlášť, názorně ukázal, které partie se procvičují, předvedl, jak správně na stroji cvičit a rovněž upozornil na časté chyby, kterých se cvičenci dopouštějí. Poté měly děti možnost si jednotlivé stroje vyzkoušet a dát si trochu do těla. Nutno podotknout, že se zapojili do cvičení skutečně všichni a každý si několik strojů vyzkoušel. Velký úspěch měl běhací pás, na kterém mnozí prokázali slušnou kondici. Exkurze se velmi vydařila, přístup zaměstnanců byl velmi milý a profesionální. Mnozí z žáků odcházeli motivovaní a naladění co nejdříve posilovnu opět navštívit. Věříme, že jim odhodlání vydrží co nejdéle.