Projektový den Houby

16.10.2012 12:45

V pátek 15.10.2012 jsme měli projektový den na téma houby. Projekt jsme nazvali "Houby známé i neznámé". Inspirací pro nás byla přednáška, kterou jsme absolvovali ve středu 8.10., kde jsme se dozvěděli hodně zajímavostí( jak rozpoznat jedovatou houbu podle vůně, jaké houby blahodárně působí na naše zdraví, které houby lze vemi pěkně zpeněžit nebo o houbách se sladkou chutí, které se připravují obalené v čokoládě... )V pátek jsme se vyzbrojili atlasy a fotoaparáty a vyrazili do nejbližších lesů. Fotili jsme, určovali a pozorovali houby ve svém přirozeném prostředí.Jakmile jsme objevili známé hnědé hlavičky hříbků, samozřejmě jsme je sbírali, a tak výprava do lesa končila s bohatými úlovky, na kterých jsme si doma pěkně pochutnali.Fotografie pošleme do soutěže s lákavými cenami. Je vidět, že téma houby a houbaření je u nás velmi oblíbené a z projektového dne máme dobrý pocit a hezké zážitky z podzimní přírody.