Projektová výuka - Víš, co jíš? Zdravě a s chutí.

29.09.2017 20:12

V pátek 29. září 2017 probíhala ve škole projektová výuka na téma "Víš, co jíš? Zdravě a s chutí".
Hlavními cíli projektové výuky bylo:
1. podpořit prostřednictvím vhodně zvolených aktivit správné návyky pro zdravý životní styl dětí
2. zapojit žáky do řešení kultury stravování ve škole.

V jednotlivých třídách se žáci zábavnou a interaktivní formou seznamovali se zásadami zdravé výživy. Žáci byli v průběhu výuky vedeni ke zdravým stravovacím návykům. Aktivně se zapojovali do činností týkající se správného jídelníčku a rozpoznávání zdravých a nezdravých potravin. Seznámili se s on-line nástroji, které nám mohou pomoci orientovat se ve skladbě jídelníčku. V tematickém bloku zaměřeném na zdravý přístup k životu se dozvěděli co na naše tělo i ducha působí zdravě a co škodlivě. Děti se naučily, jak se chovat ke svému tělu správně a zdravě.
Připravovali si zdravé pokrmy, na kterých si s chutí pochutnali. Některé třídy se zaměřily na tvorbu výzdoby, která nám zpříjemní prostory školní jídelny. (viz. fotogalerie )