Projekt - Záložka do knížky

18.11.2013 10:15

 PROJEKT  -    ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY  

Naše školní družina se zapojila do mezinárodního projektu – záložka do knihy spojuje školy. Cílem projektu byla podpora dětského čtenářství a navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami prostřednictvím výměny záložek do knih.  Projekt vyhlásil Ústav informace ve vzdělávání Národní pedagogické knihovny Komenského v Praze a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě.

Děti vyráběly záložky libovolnou technikou a hlavně svým nápadem. Vyráběli jsme různé druhy záložek. Chtěli jsme, aby byly barevné, veselé a hlavně, aby se dětem líbily. Naší školní družině byla přidělena základní škola ze Slovenského Grobu. I nás překvapily děti ze Slovenska, které nám poslaly vyrobené záložky. Našim novým kamarádům jsme o nás napsali dopis.  Prezentaci naší školy mohou děti vidět na našich webových stránkách.