Prázdninový tábor při škole

30.08.2013 08:15

Školní rok začal tentokrát trochu dříve - už v srpnu a nejen pro zaměstnance školy. Pro děti, které už nebavilo prázdninové lenošení nebo jejichž rodiče nesehnali hlídání, byl nachystán  tábor při škole. Na účastníky čekal celotýdenní pestrý program. V pondělí dopoledne pršelo, a tak děti hrály stolní hry a pod dozorem paní učitelky usmažily ve školní kuchyňce výborné palačinky. Tvoření pokračovalo v keramické dílně - v lese o houby zatím člověk nezavadil, ale děvčatům (na prázdninový tábor přišla jen 3 děvčátka z první třídy) vyrostly pod šikovnýma ručičkama hřiby i barevné muchomůrky. Odpoledne přestalo pršet a den jsme zakončili procházkou do přírody obohacenou poznávačkou stromů a rostlin. Druhý den čekal na dívky celodenní výlet do Kolína, pěší túra za pejsky do Alíkova, dětské hřiště a celý vydařený den byl zakončen sladkou tečkou v cukrárně. Ve středu děvčátka vyráběla papírové koláže na okna, opět kuchtila ve školní kuchyňce - tentokrát celou školou zavoňěla gulášová polévka. Po obědě tábornice odjely na výlet do Kutné Hory, kde si prohlédly památky, parky, ale i zvířátka ve zverimexu. Pro děti byl nachystán další program, dílničky, vyrábění  a výlety, např. na Řapařskou drážku do Sendražic, ale ve čtvrtek už žádný zájemce nepřišel.