Oslava svátku sportu

22.02.2014 08:36

 V pátek 21.2. u příležitosti pomalu končících zimních olympijských her v Soči se osmáci rozhodli, že mezinárodní svátek sportu oslaví po svém. V čestném boji v nejrůznějších disciplínách spolu změřila síly dvě družstva – ženy na jedné a muži na druhé straně. Obě družstva však byla poměrně výrazně oslabena, na startovní lajně stanulo pouze dvacet ze sedmadvaceti zaregistrovaných borců. V silových disciplínách, jako například v šermu, si podle očekávání vedli lépe muži, obratnostní soutěže lépe vyhovovaly ženám. S odkazem na tradici starověkých olympijských her byly zařazeny také rétorické kategorie, vystoupení jednotlivých řečníků se protáhla do velmi brzkých ranních hodin, ti nejlepší řečnili vytrvale celou noc, jejich výkony však byly neohodnotitelné pro celkové vyčerpání porotců. V celkovém součtu bodů nakonec zvítězili pánové, budiž to přičteno ale i tomu, že větší absence tentokrát řádila v týmu dam.