Okresní kolo olympiády v českém jazyce

12.02.2015 13:35

V průběhu měsíce prosince proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnili vybraní žáci 8. třídy a také třída 9. Z celkového počtu 28 řešitelů se na prvním místě umístila žákyně 8. třídy Marie Čižinská, v těsném závěsu za ní pak její spolužačka Kateřina Tůmová. Obě děvčata tak postoupila do okresního kola, které se konalo 10. 2. 2015 v Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Konkurence byla veliká, stejně jako nervozita dívek na jejich premiérové olympiádě. I přesto však reprezentantky naší školy dosáhly krásných umístění a zařadily se tak mezi jedny z nejlepších češtinářek na okrese. K úspěchu oběma žákyním gratulujeme a těšíme se na příští rok, kdy své nové zkušenosti a nasbírané znalosti budou moci opět uplatnit.