LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ

22.01.2015 07:12

 

 

 

V týdnu od 10.1.-17.1. 2015 proběhl lyžařský výcvikový kurz. Na  výcvik se přihlásilo 22 žáků (  18 dívek a 4 chlapci). Naše škola spojila se ZŠ Žleby a společně jsme vyrazili do hor. Kurz probíhal v Jedlové u Deštného v Orlických horách. Všichni účastníci  museli prokázat svou fyzickou zdatnost již tím, že museli donášet zavazadla bez pomoci rodičů od parkoviště k nedaleko vzdálené chatě. První den lyžování prověřil vůli a chuť sportovat i za nepříliš ideálních podmínek. Mlha, déšť a vítr lyžařům naštěstí nevzaly ani chuť lyžovat ani dobrou náladu a o to příjemnější byly následující dny plné slunce, upravené sjezdovky téměř bez lyžařů a nádherná bílá stopa na hřebenech hor. Za slunných dní bylo možné vidět osvícená panoramata Orlických hor.  Výcvik proběhl bez větších úrazů, či  zdravotních komplikací a všichni začínající lyžaři během týdne zvládli jízdu na sjezdových lyžích i na běžkách, pokročilí lyžaři se zdokonalili v carvingovém stylu. Naši žáci postupně vytvořili s žáky ZŠ Žleby skvělou partu, spolupracovali nejen na lyžích a běžkách, ale i po večerech při společenských hrách a sportovních kláních. Na závěr kurzu se nikomu z účastníků nechtělo domů, žádali prodloužení kurzu a jen mlha, déšť a ponuré počasí nám dopomohlo opustit hory a vrátit se zpět. Na výcvik budeme ještě dlouho vzpomínat a již se těšíme na další prima výcviky.