Lyžařský výcvikový kurz žáků 8. třídy v Orlických horách

19.02.2014 09:28

V týdnu od 8. -15.února vyrazili žáci osmé třídy na lyžařský kurz. I když "se tento způsob zimy zdá býti poněkud nezvyklým",sníh žádný, teploty i na horách nad nulou a venku to vypadá na střídavý podzim a jaro v jednom, všichni účastníci si zalyžovali. Lyžaři vylepšili svůj styl, nelyžaři se do jednoho naučili vyjet vlekem a sjet po sjezdovce bez úrazu. Díky moderní technice sněžných děl se našel proužek sněhu pod vlekem a zasněžené pruhy strání ( sjezdovky) a to vše umožnilo účastníkům kurzu lyžovat. Běžecký výcvik nebylo možné uskutečnit, což někteří kvitovali s povděkem. Když potom v odpoledních hodinách při pěší turistice křižovali Orlické hory, možná by si někteří raději vyšlápli na běžkách sem tam nějaký kopeček, protože z kopce dolů by se alespoň svezli. Počasí až na jeden den deště bylo jarní a nádherné. Večer lyžování doplnily přednášky o lyžování, chování na horách a na sjezdovce, zajímavá byla i přednáška člena Horské služby a každý večer byl zakončen společenskými hrami, soutěžemi, zpěvem, či tancem. Při loučení s kamarády z malešovské základní školy, s nimiž jsme trávili tento báječný týden, ukápla nejedna slzička.

A že se nám domů vůbec nechtělo? O tom se raději ani rozepisovat nebudu, aby z toho nebyli některé  maminky, či tatínci zklamaní.