Lyžařský výcvik

22.01.2018 06:58

Od neděle 14.ledna do soboty 20.ledna vyjeli žáci školy na lyžařský výcvikový kurz. Kurz probíhal v chatě Start v Jedlové společně pro ZŠ a MŠ Suchdol a ZŠ a MŠ Malešov. Vedoucí i žáci se velmi rychle spřátelili . Během pobytu se vystřídaly snad všechny druhy počasí. Slunečno, mlha, polojasno, padající sníh, umrzlo, ale i nový sníh.

Účastníci kurzu byli rozděleni podle lyžařských dovedností a ve třech  družstvech procházeli metodickou řadou a výcvikem na sjezdových i běžeckých lyžích.  Všechny děti zvládly samostatně jízdu na vleku i dolů po sjezdové trati. Někteří kročným obloukem, jiné carvingovým a začátečníci obloukem v přívratu. Všichni si také vyzkoušeli pohyb na běžkách a většinu z nich doslova nadchl.

Na závěr kurzu si žáci vyzkoušeli i jízdu na čas a při závodech si měřili své lyžařské schopnosti a dovednosti.

Večerní program vyplnily přednášky a společné soutěže, zpívání při kytaře.

Nikomu z nás se nechtělo ze zasněžených hor a všichni se těší na příští lyžařský kurz.

Hana Kopečková

Foto viz fotogalerie školy.