Lyžařský výcvik v Orlických horách je za námi

19.01.2016 11:10

Kurz probíhal v chatě Start Jedlová společně pro ZŠ Suchdol (10 žáků) a ZŠ Malešov (19 žáků). Vedoucí i žáci se sžili, ale počasí nebylo ideální. Polovinu průběhu výcviku pršelo a ve druhé polovině sněžilo,  ale pro sjezdový i běžecký výcvik sníh vyhovoval.

Družstva pokročilejších a zdatnějších lyžařů (1. a 2.družstvo) jezdila do Deštného. Lyžaři začátečníci nejprve také, šlapali  pěšky a na mírném dojezdu k vleku na široké sjezdovce Deštném, trénovali a získávali své první lyžařské dovednosti a zkušenosti. V druhé části pobytu už zvládli jízdu na vleku a kontrolovanou jízdu ze svahu a využili vleku a sjezdovky přímo u chaty. Všechny děti zvládly samostatně jízdu na vleku i dolů po sjezdové trati. Někteří vyzkoušeli pohyb na běžkách a většinu z nich doslova nadchl.

Večerní program vyplnily přednášky a společné soutěže. Na besedu přišel člen Horské služby.

V průběhu lyžařského výcviku nedošlo k žádným zraněním ani úrazu.

Celkově hodnotím celý kurz velmi dobře, nálada a vztahy dobré, cíl jezdit bezpečně a radostně splněn.

Hodnocení žáků:         Bez připomínek, žádají prodloužení kurzu, neboť konečně nastaly výborné lyžařské podmínky.