Lampionový průvod se stezkou odvahy

30.10.2013 06:39

Krásný podzimní podvečer využili žáci a učitelky prvního stupně a uspořádali v pátek 25.10. 2013 lampionový průvod spojený se stezkou odvahy. Před školou už je vítaly svítící strašidelné dýně, které žáci školy vyráběli na soutěž. Nejmenší školáci, žáci první a druhé třídy, se sešli hned na šestou hodinu ve svých třídách. Tady si každý namaloval (tiskem listů či malbou strašidelných dýní) vlastní tričko. Pak si děti zahrály hry, zazpívaly písničky a nakonec se ti nejodvážlivější a nejstatečnější nebojsové vydali na stezku odvahy. Museli projít potemnělou školou a projít trasu označenou světelnými značkami, na jejímž konci je čekal ještě jeden úkol. Byl to vlastnoruční podpis na listinu statečných. Ne všichni se odvážili projít samostatně touto zkouškou, ale lampionový průvod ulicemi Suchdola už si nenechal ujít nikdo z nich.

Žáci třetí, čtvrté a páté třídy společně vyrazili s lampiony směr Vysoká. Na vrchu u rozhledny je čekala stezka odvahy, kterou prošli až na malé výjimky všichni, kteří se zúčastnili.