Jedeme na hokej

07.05.2015 19:24

Celé Česko žije hokejem. I tak by se dalo nazvat sportovní šílenství, které se na nás valí ze všech stran a kterému z většiny podléháme. Nejinak tomu je i mezi žáky naší školy, kteří o každém ze zápasů českého týmu s nadšením diskutují. Protože se mezi žáky najde skutečně celá řada zapálených sportovců, zapojila se naše škola již na začátku dubna do projektu „ Vstupenky na hokej pro školy“, který pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka vyhlásil pro žáky základních škol Český svaz ledního hokeje a Organizační výbor MSLH IIHF 2015. Podmínkou získání vstupenek na tato jedinečná sportovní utkání bylo vytvoření originálního transparentu, s nímž by žáci přijeli podpořit jeden z předem stanovených týmů. Vzhledem k tomu, že vstupenky na český tým jsou již beznadějně vyprodané, vybrala si naše škola dalšího favorita - tým hráčů Kanady. Žáci vytvořili velice zajímavý a vydařený transparent, který porotu zaujal natolik, že je zasloužená odměna nemine. Již 12. května tak bude moci 25 žáků odjet přímo do centra dění letošního mistrovství světa – do O2 Areny v Praze, kde se odehraje utkání mezi Rakouskem a Kanadou. Vybraní žáci se již velmi těší, až na ledové ploše na vlastní oči uvidí tým snů v čele s kapitánem SidneyCrosbym. (foto škola)