Exkurze ve středověkém městečku Botanicus

24.05.2013 11:36

 Dne 22.5. v 8: 00 hodin ráno odjížděl od školy autobus s dětmi prvního stupně směr Ostrá u Lysé nad Labem. Doprovázely nás dešťové kapky, ale po vstupu do středověku se počasí umoudřilo a vysvitlo slunce. Děti si proměnily koruny na groše a vydaly se s průvodkyní na procházku městečkem. Navštívily lékárnu plnou bylinek, kde si mohly samy vyrobit voňavé bylinkové mýdlo. Ve svíčkárně zase vyzkoušely, jak dlouho trvalo vyrobit svíčku. Na vlastní kůži někteří zakusili středověké mučení - natahování na skřipec. Kdo chtěl, mohl rýžovat zlato, u provazníka si udělat vlastní provaz, střílet z luku, u tiskaře vytisknout obrázek a popsat husím brkem, vytvořit si ručně papír nebo udrátkovat šperk. Děti se občerstvily v místní hodovně, kde si za groše "nacpaly břucha" keltskými palačinkami, bramboráčky, plackami či koláči. Vytrávit pak mohly v místních zahradách. Prošly zahradu bylinkovou, okrasnou, dekorativní a na závěr si proběhly bludiště ze stromů a keřů.  Po opuštění brány středověkého městečka se jako mávnutím proutku znovu rozpršelo, ale to už jsme seděli v autobuse a mířili k Suchdolu. Foto viz. fotogalerie - třídy.