Český den proti rakovině

10.05.2016 09:48

    V polovině května se tradičně koná  celonárodní sbírka Ligy proti rakovině. Letošní 20. ročník je v rámci dlouhodobého programu prevence onkologických onemocnění věnován především rakovině prsu u žen a mužů. Sbírka bude organizována podobně jako v minulých letech prodejem žlutého kvítku měsíčku lékařského nejméně za 20 Kč. Každý kdo si koupí kytičku (tentokrát s růžovou stužkou), obdrží leták s informacemi o rizikových faktorech nádorů prsu, ale především o možnostech prevence, včetně návodu na samovyšetření.

    Letošní sbírkový den připadl na 11. května, kdy se i naši žáci připojí k množství dobrovolníků a mezi osmou a desátou hodinou dopolední budou procházet obcí a nabízet žluté kvítky. 

    Přispět na konto sbírky a podpořit Český den proti rakovině můžete i posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET na číslo 87 777 od 1. 4. do 31. 10. 2016. Cena DMS je 30 Kč, Liga proti rakovině Praha obdrží 28,50 Kč. Více o DMS na www.darcovskasms.cz.

    Za zaslání každé DMS obdržíte odkaz pro stáhnutí e-kytičky (kytičky v elektronické podobě), kterou si budete moci 11. května stáhnout v nejrůznějších provedeních (jako obrázek, tapetu na mobil či PC atd.). Budete si také moci vygenerovat profilovou fotografii s kytičkou a umístit si ji na svůj Facebook. Více informací o e-kytičkách naleznete na www.cdpr.cz/dms.