Celostátní kolo soutěže TUTA VIA VITAE

28.04.2016 22:08

Ve čtvrtek 28.4. se v reprezentačních prostorách refektáře kláštera Emauzy v Praze uskutečnilo celostátní kolo soutěže Tuta Via Vitae. Naši školu reprezentovaly Natálie Ladrová, Tereza Saidlová a Kateřina Barthová (všechny 8. třída).

Soutěže se letos účastnilo 13 soutěžních týmů (nedorazil jenom tým Zlínského kraje). Soutěž byla rozdělena na dvě semifinálová kola. Náš tým nastoupil jako číslo jedna hned v prvním semifinále. Děvčata semifinálové kolo zvládla „bez ztráty kytičky“ s velikým náskokem jak v bodech, tak v čase a zcela suverénně postoupila do finále. Společně s naším týmem postoupil tým kraje Vysočina (ZŠ Třebíč).

V druhém semifinále bodovaly týmy Karlovarského kraje (ZŠ Kraslice) a Jihomoravského kraje (Gymnázium Boskovice).

Po krátké přestávce začalo finálové kolo. Po velice napínavém průběhu, kdy jsme se střídavě přetahovali o druhé a třetí místo jsme nakonec obsadili krásnou bronzovou příčku. Odměnou soutěžícím byly vysněné diplomy, balíček od Hasičské vzájemné pojišťovny a 3D puzzle.

Soutěžní dopoledne bylo zakončeno slavnostním obědem v divadelním sále kláštera Emauzy. Potom už následovala nezbytná návštěva Palladia a cesta domů….

Několik fotografií najdete v galerii.