Čas

05.12.2018 19:46

V úterý 4. prosince navštívili žáci 6. ročníku NTM, kde absolvovali cca 150 minutový workshop s názvem „Čas“. Pod vedením zkušených lektorů se seznámili s historií i současností měření času, s vývojem poznání, s důležitostí času pro člověka v minulosti i dnes. Poznali čas astronomický, naučili se, jak ho určit. Objevili tajemství dávných astrologů a šarlatánů. Sestavili model Stonehange, viděli modely vodních, ohňových, slunečních, prstencových či přesýpacích hodin. Pochopili princip kyvadla a hodin mechanických, viděli zblízka skutečné věžní hodiny. Jedním z největších zážitků byla práce s tonometrem, určení vlastního tepu a tlaku. Celý workshop byl krásně připraven a pro děti byl velkým zážitkem. Podívejte se na foto v galerii.