Čarodějnický den

30.04.2013 06:54

V pondělí  29.4. jste při vstupu  do první, druhé a třetí třídy měli pocit, že jste se ocitli v pohádce a nebo v čarodějné škole. Třída plná čarodějnic, čarodějů, kouzelníků a babizen se celý den věnovala tématu „Čarodějnice“. Malé postavičky, většinou v černém s košťaty, hady, pavouky a jinou havětí,  si užívali vyprávění hlavní čarodějnice Kanimůry o tom, proč se vlastně čarodějnické ohně pálí, učily se zaříkávadla a čarovné formulky, počítali ingredience do lektvarů, aby po uvaření správně působily a ještě pochytili  několik nových slovíček v angličtině, která by mohli jako čarodějky v cizích zemích potřebovat. Den čarodějnic utekl jako voda a mladí čarodějničtí učni a učnice pokračovali odpoledne ve školní družině dalšími nadpřirozenými aktivitami.