Čarodějnický den ve druhé třídě

02.05.2016 13:26

V pátek 29.4. 2016 se první stupeň proměnil v čarodějnické doupě.

U nás ve druhé třídě se to čarodějnicemi, čaroději a jinými bytostmi jen hemžilo. Čarodějnice a čarodějové poznávali různé druhy bylin, které jim předcházející den připravili a narýpali žáci druhé třídy. Vytvářeli vlastní podobizny, popisovali se, jak vypadají a vyprávěli si, proč se na 30.4. pálí čarodějnické ohně a jaký význam mají  a v minulosti měly. Pochutnali si na  čarodějkou  upečeném perníku. V druhé části dopoledne  jim čarodějové a čarodějnice ze sedmé třídy připravili úžasnou stezku. Na ní poznávali pohádky, lovili netopýří oko potřebné k vaření jedovatého lektvaru. Svou zdatnost prokázali při  střílení po čarodějnicích lukem či míčkem, prolézali pavučinou, proskákali se slalomem v pytlích a nebo s míčem mezi koleny. Děkujeme jim za to a moc děkujeme.

Na závěr čarodějnického dopoledne dostali od starších učňů čarodějného učení  malé čaroděje a šli si pochutnat na kouzelném obědě do jídelny. Všem čarodějům a čarodějnicím přálo počasí a dopoledne vyšlo nádherné.