Bubenická skupina Wild sticks

10.01.2014 09:21

 Dne 10.1. navštívila školu skupina mladých bubeníků Wild sticks. Ve svém vystoupení představili žákům různé druhy bicích nástrojů, na které si děti zkusily zahrát. Názorně rozdělili druhy bicích nástrojů a objasnili jejich historii od pravěku až do součastnosti. V průběhu pořadu zahráli skladby vojenské, taneční, jazzové a pochodové. V jedné skladbě využili našich žáků (studentů hry na hudební nástroje ), kdy z nich vytvořili orchestr bicích nástrojů a ti je doprovázeli při hře. Během jedné hodiny se žáci díky Wild sticks ocitli na vojenském cvičišti, při amerických slavnostech, na karnevalu v Riu, nebo na jazzovém koncertě. Dětem se pořad velmi líbil a po návratu do svých tříd se jejich kmenové učebny změnily na koncertní haly plné bubeníků.