AFRIKA NEVŠEDNÍMA OČIMA

11.10.2013 07:19

Ve čtvrtek 10.10. navštívila školu paní Heřtusová z občanského sdružení Cetrum Narovinu, které se zaměřuje na rozvojovou spolupráci s cílem zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Žáci druhého stupně byli seznámeni s rozvojovými projekty, které občanské sdružení realizuje v Keni, shlédli film o životě dětí, jejich rodin v této nádherné, ale drsné zemi. V miniworkshopu pochopili rozdíl mezi humanitární a rozvojovou pomocí. Uvědomili si tak, proč jsou rozvojové projekty vedeny s velkým důrazem na dlouhodobou udržitelnost, podporu soběstačnosti, přechod od pasivního přístupu k aktivnímu převzetí zodpovědnosti a využívání vlastních možností. Po zajímavé přednášce a diskuzi si žáci mohli prohlédnout a případně i koupit různé výtvory od afrických dětí a jejich rodin (náušnice, náhrdelníky, mističky, sošky zvířat, záložky...), čímž finančně podpořili africké děti. Centrum Narovinu již vybudovalo v Keni mateřskou školu, základní školu, sirotčinec a pomáhá v oblastech sucha vytvořit systém zavlažování a podpořit tak místní zemědělství.

(víca na www.centrumnarovinu.cz)