Adventní koncerty

15.12.2014 11:59

Adventní koncerty

Celý listopad nacvičovali žáci a žákyně školy hudební program na adventní koncerty. První adventní koncert se konal již tradičně v suchdolské sokolovně. Úderem páté hodiny odpolední, kdy se rozsvítil adventní strom na suchdolském „plácku“,  se rozezněl sál sokolovny vánočními písněmi a koledami. Zpěváci z prvního i druhého stupně zazpívali známé i méně známé koledy a vánoční písně. Na pomoc jim přišla i bývalá žákyně školy Lucie Mrňáková, která svým nádherným hlasem přispěla k ještě intenzivnějšímu zážitku pro všechny návštěvníky koncertu. Venkovní živý Betlém a svařené víno umocnily předvánoční náladu, která i přes ne příliš zimní počasí na koncertu zavládla.

Druhý adventní koncert se konal v kostele sv. Václava v Dobřeni. Třetí adventní sobotu zde zazněly opět koledy a před vyzdobeným kostelem mohli návštěvníci ochutnat vánoční punč Kocourek,  první vzorky vánočního cukroví, či skvělou vánočku. Sbor naší školy,opět s Lucií Mrňákovou po boku, předvedl svůj program. Děti vystoupily v čepičkách, v nichž na loňském koncertě dostaly sladkou odměnu za jejich zpěv a ani letos nepřišly zkrátka. Po koncertu dostal každý zpěvák k čepičce krásnou šálku s drobnou sladkostí. Vše pro děti nachystala paní Veronika Pokorná. Ta na závěr koncertu ještě obdarovala nádhernými  květinami vedoucí sboru  Hanu Kopečkovou a Evu Vyhnánkovou, a také koncertní zpěvačku Lucii Mrňákovou.

Po dobřeňském koncertu se obětaví rodiče sólistů sboru rozjeli se svými dětmi do Ratboře, kde u hotelu Kotěra již probíhal adventní program. Po krátkém odpočinku a zahřátí po koncertu v kostele si zde sólisté sboru zazpívali deset vybraných koled. Dvě z koled zazpívali spolu s Marcelou Holanovou. Za zvuku vánoční písně „Keď ta jasná hvězda“ suchdolské andělky rozsvítily adventní věnec v parku před hotelem. Společnou písní „Purpura“ s paní Marcelou Holanovou si  naši zpěváci vyzkoušeli, jaké je to zpívat po boku profesionálky. Sboristé pak zazpívali několik oblíbených vánočních písní z našeho repertoáru a za tónů  koledy „NARODIL SE KRISTUS PÁN“ byl slavnostně rozsvícen adventní strom u hotelu.