7. třída na výpravě za vědou a vodními hrátkami

09.06.2013 22:32

V úterý 4.6. jsme se sešli v Kolíně na nádraží, situace vodních toků v Čechách sice slibovala nechtěné vodní hrátky přímo na kolejích, nebylo zcela jasné, jestli se nám podaří odjet, ale nakonec cesta do Liberce proběhla bez nejmenších problémů.  Centrum Babylon je opravdu příslibem zábavy i poučení na celý den (i déle). V Aquaparku se děti dostatečně vyřádily, po obědě si mysleli, že se v IQparku dobře vyspí, ale tamější expozice je rozhodně spát nenechala. Věda, dokonce i "protivná" fyzika je tady prezentována velmi ajímavou a poutavou formou, která zaujme i ty největší skeptiky. Věty typu "to bude nuda" se velmi rychle měnily na nadšené výkříky ve stylu " tyjooo, viděls to?" Dovedete si představit co s vámi udělá taková kajuta Titaniku nakloněná o 25°? Běhe okamžiku dokonale zmate vaše smysly tak, že máte pocit, že se z ní nevyhrabete a budete navěky tvořit další z řady exponátů. (Kdo tomu nevěří, jeďte si to vyzkoušet. Vřele doporučujeme!!!)