O nás:

Provozní doba MŠ:

Mateřská škola

Mateřská škola v Suchdole je jednotřídní s celodenním provozem a kapacitou 28 dětí. Nová budova MŠ se pro naše malé školáčky poprvé otevřela 1.září.2015. Byla postavena za velmi krátkou dobu na školním pozemku nedaleko základní školy a školní jídelny. Škola, školka a jídelna tak tvoří kompletní areál. Finanční prostředky na stavbu a vybavení byly poskytnuty z dotačního programu ROP Střední Čechy a samozřejmě s přispěním financí z rozpočtu Městyse Suchdol.

Moderní, krásné inspirativní prostředí vede děti k tvořivosti a kreativitě, poskytuje vše, co potřebují k poznání, učení, výchově i hraní. Velký centrální prostor je vkusně rozdělen na dvě části, na učebnu a hernu. V učebně mohou především starší děti pracovat u stolečků nebo na interaktivní tabuli nebo na MagicBoxu. Herna je vybavena moderními hracími prvky a motorickými sestavami, v odpoledních hodinách slouží též k odpočinku. Na vnitřní prostory volně navazuje venkovní část, která rozvíjí veškeré pohybové aktivity dětí. Na bezpečném umělém povrchu jsou zde k dispozici houpačky, domeček, skluzavka, pískoviště a další venkovní sestavy.

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání s názvem „Putování za sluníčkem“ poskytuje dětem všestranný rozvoj a získání všech potřebných kompetencí pro bezproblémový vstup do 1.třídy. Malá kapacita jednoho oddělení zajišťuje individuální přístup ke každému dítěti, bezpečné místo plné porozumění, radosti a zábavy.